Największe atrakcje dla dzieci zakopane i okolice

Zakopane to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc. Jest tutaj tak wiele atrakcji, iż każdy może znaleźć coś dla siebie. Zakopane to dobre miejsce na leniwy odpoczynek i relaks, a także na wypoczynek aktywny. Jeśli chodzi o wyjazdy z dziećmi, także jest to dobra destynacja. Warto także wspomnieć, że Zakopane ma dobrze przygotowaną bazę noclegową, dzięki czemu każdy turysta może znaleźć ofertę, która spełni jego najważniejsze oczekiwania. Poniżej znajdziesz kilka słów o atrakcjach w Zakopanem i okolicach, a także informacje o tym, jak wybrać obiekt noclegowy na wyjazd z dzieckiem. Zachęcamy do lektury.

Atrakcje dla dzieci Zakopane i okolice

Zarówno w Zakopanem jest i okolicach nie brakuje atrakcji dla rodzin z dziećmi. Warto wybrać się tutaj nie tylko w sezonie, ale także wówczas, gdy jest nieco spokojniej. Dzięki temu można uniknąć tłumów i stania w długich kolejach. Oto ciekawe atrakcje dla dzieci Zakopane i okolice:

  1. Papugarnia Egzotyczne Zakopane – papugi są kolorowe i piękne, zachwycają starszych i młodszych. Warto wybrać się do papugarni, która przeniesie Was w egzotyczne klimaty. W Zakopanem jest kilka papugarni, warto szczególną uwagę zwrócić na tą największą. Znajduje się tutaj ponad 100 okazów, które zachwycają pięknym upierzeniem. Papugarnia dysponuje dużą przestrzenią, dzięki czemu zarówno osoby odwiedzające jak i papugi mogą czuć się komfortowo i swobodnie. Warto wspomnieć, że największa papugarnia w Zakopanem oferuje różne pakiety rodzinne, dzięki czemu można zadbać o domowy budżet.
  2. Iluzja Park – jest to jedna z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych atrakcji Zakopanego. Iluzja Park to zaczarowane miejsce, pełne tajemniczych przejść i ciekawych pomieszczeń. Odwiedzający mają okazję doznać wielu przeżyć, jak na przykład obserwowanie latającej piłki czy lewitującej doniczki.
  3. Aqua Park – to świetna atrakcja dla każdej rodziny. Warto zażyć nieco ruchu w wodzie i zadbać o kondycję i zdrowie. Aquapark jest bardzo dobrze wyposażony, wiele atrakcji dostępnych jest dla dzieci i dorosłych. Maluchy będą zachwycone zjeżdżalniami i górskimi potokami, a rodzice na pewno zainteresują się relaksem w saunie fińskiej czy solankowej. Aqua park to świetne miejsce nie tylko wówczas, gdy za oknem panują nieprzyjemne warunki. Warto się tutaj wybrać, jeśli chcecie zapewnić sobie moc atrakcji i nieco się poruszać.
  4. Tatrzańskie ZOO – doskonała atrakcja dla tych, którzy lubią zwierzęta. Tatrzańskie ZOO to dom wielu gatunków, znajdują się tutaj między innymi alpaki, króliki, jelenie i kozy. Ogromną zaletą tego miejsca jest możliwość bliskiego kontaktu ze zwierzętami. Można je także karmić odpowiednim prowiantem dostępnym w kasie ZOO.
  5. Przejażdżki rowerowe – rodzinne wycieczki to doskonała atrakcja. Zarówno w Zakopanem jak i okolicach dostępnych jest wiele ciekawych tras, które doskonale nadają się na rodzinne wycieczki rowerem.

Wyjazd z dziećmi – zadbaj o odpowiedni nocleg

Wyjeżdżając na wycieczkę do Zakopanego z dziećmi, warto zadbać o odpowiedni nocleg. Dobrym pomysłem jest wynajęcie pokoju w miejscu, które znajduje się niedaleko od największych atrakcji. Dzięki temu można szybko dostać się do atrakcji, co jest ważne w przypadku podróży z dziećmi. Jeśli wśród podróżujących są małe dzieci, warto dowiedzieć się, czy wybrany obiekt oferuje dostęp do najpotrzebniejszych akcesoriów. Krzesełka do karmienia, podgrzewacze do butelek, dostawki lub łóżeczka turystyczne, podstawki to w przypadku wyjazdów z najmłodszymi dziećmi podstawa. Ważne jest także to, aby dzieci mogły posilić się smacznym jedzeniem. Przed wykupieniem noclegu upewnij się, że obiekt posiada menu przygotowane specjalnie dla najmłodszych gości. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz na stronie internetowej obiektu noclegowego. Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości, warto skontaktować się z obsługą jeszcze przed dokonaniem rezerwacji.